..::باشگاه خبرجویان جوان ::..

۱۴۰۰/۱/۲۲

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

یک عضو هیات رییسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

۱۴۰۰/۱/۲۲

طرح اصلاح قانون انتخابات مغایر اصل ۱۱۰ قانون اساسی شناخته شد

سخنگوی شورای نگهبان از ایراد هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص به قانون انتخابات ریاست جمهوری خبر داد.

۱۴۰۰/۱/۲۲

فعال اصولگرا: رئیسی و قالیباف قطعاً باهم رقابت نخواهند کرد

کنشگر سیاسی اصولگرا گفت: آقای لاریجانی جزو افراد استثناء هستند که شرایط ایشان واقعا پیچیده است، سایر افراد حمایت یکی از جناح‌ها را با خود دارند اما آقای لاریجانی یک وضعیت پیچیده بینابینی دارد. حتی اگر برخی طیف‌ها در جریان اصولگرا بخواهند از ایشان حمایت کنند و ببینند که ایشان مورد حمایت جریان‌های اصلاح‌طلب هم قرار گرفته‌اند، ممکن است حمایت خود را پس بگیرند.

۱۴۰۰/۱/۲۲

توضیح معاون روحانی درباره نامزدی زنان برای ریاست جمهوری؛ جنیدی کاندیدا می‌شود؟

معاون حقوقی رئیس جمهوری با رد برخی گمانه زنی ها درباره قصد خود برای اعلام کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری گفت: من اصلاً چنین قصدی ندارم و بعد از اتمام دولت دوازدهم برنامه‌های شخص خودم از جمله تدریس و کارهای حرفه‌ای دیگری را انجام خواهم داد.

۱۴۰۰/۱/۲۲

احمدی‌نژاد: به فضل الهی از کسی نمی‌ترسم

رئیس دولت نهم و دهم گفت: به وقت انتخابات مطالبی دارم که درباره وضعیت موجود کشور عرض خواهم کرد و به فضل الهی از کسی هم نمی‌ترسم.

۱۴۰۰/۱/۲۰

نوجوان جهادی کشور ساعتی پیش جهت دیدار با نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی وارد تبریز شد.

۱۴۰۰/۱/۱۵

توضیحات سردار جوانی درخصوص اظهاراتش درباره سعید محمد

در پی واکنش‌های گسترده در مورد مصاحبه روز گذشته معاون سیاسی سپاه درخصوص سعید محمد، سردار جوانی توضیحات کوتاهی را در این زمینه ارائه کرد.

۱۴۰۰/۱/۱۵

نماینده مجلس: ضرورتی در ایجاد رفراندوم در کشور نداریم

نماینده مردم ساوجبلاغ ‌در مجلس یازدهم گفت: رفراندوم ضرورتی ندارد، مردم به دنبال صداقت هستند‌.

۱۴۰۰/۱/۱۵

تکلیف مجلس به دولت درخصوص برجام

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دولت و سازمان انرژی اتمی مکلف است تا مطابق قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریمها در خصوص برجام عمل کند و هیچ گونه مذاکره ای بین ایران و آمریکا در این مقطع صورت نخواهد گرفت.

۱۴۰۰/۱/۱۵

عمویی: هیچ مذاکره‌ای بین ایران و آمریکا در وین صورت نمی‌گیرد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه مجلس در مجموعه روند گفت‌وگوهای ایران در موضوع برجام نظارت خواهد داشت، گفت که طبق تاکید آقای عراقچی هیچ مذاکره مستقیم و یا غیر مستقیمی بین ایران و آمریکایی ها در وین صورت نمی‌گیرد.

۱۴۰۰/۱/۱۵

واکنش محمود صادقی به صحبت‌های روحانی درباره رفراندوم

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: مراجعه مستقیم به آرا عمومی یکی از شیوه‌های مردم سالاری است که واسطه‌ها را حذف می‌کند و به نوعی دموکراسی مستقیم بدون واسطه است که نقش مردم و مشروعیت نظام حکمرانی را تقویت می‌کند.

۱۴۰۰/۱/۱۵

نمایندگان سابقی که از تهران برای انتخابات میان دوره ای مجلس ثبت نام کردند

برخی نمایندگان سابق مجلس برای حضور در انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرده اند.

۱۴۰۰/۱/۱۵

صادق خرازی: اصلاح‌طلب واقعی ما هستیم

دبیرکل حزب ندای ایرانیان در گفتگویی درخصوص تحولات سیاسی روز کشور، موقعیت جریان اصلاح‌طلبی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری و بررسی افرادی که به عنوان کاندیدا مطرح می‌شوند، توضیح داد.

۱۴۰۰/۱/۱۵

سردار فرجیان زاده معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه شد

حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی با صدور حکمی سرتیپ پاسدار سعید فرجیان زاده را به سمت معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه منصوب کرد.

۱۴۰۰/۱/۱۵

نظر ناصر ایمانی درباره جایگاه انتخاباتی جلیلی، رئیسی و قالیباف

ناصر ایمانی گفت: روی کاغذ بر آقای قالیباف اجماع نمی‌شود زیرا در بین اصولگرایان مخالفانی دارد اما در شرایطی ممکن است بر او اجماع صورت گیرد.

۱۴۰۰/۱/۱۵

عنابستانی شاکی شد

بعد از گذشت حدود 2 ماه از ماجرای جنجالی عنابستانی نماینده مجلس وی گفت: از نیروی انتظامی و از آن سرباز به علت توهین شکایت کردم و پرونده در دادسرای نظامی در حال رسیدگی است.

۱۴۰۰/۱/۱۵

آیا طلا می‌تواند قیمت بالاتری را بشکند؟

طلا پس از بدترین شروع سال در چهار دهه گذشته و بزرگترین کاهش قیمت در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۱، سه ماهه دوم را با عملکرد بسیار بهتری آغاز کرد اما آیا این روند ادامه پیدا خواهد کرد؟

۱۴۰۰/۱/۱۵

چرا آمریکا از توسعه همکاری اقتصادی ایران و چین عصبانی است؟

عبدالصمد کاشیان عضو هیئت علمی دانشگاه سمنان: قرن 21 در حالی آغاز شده است که جهان در آستانه تحولات عظیمی قرار گرفته است، تحولاتی که مبدأ آن اقتصاد کشورهای دنیا است.

۱۴۰۰/۱/۱۵

کاهش شدید قیمت تخم مرغ درب مرغداری

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با بیان اینکه قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری به ۱۲ هزار تومان رسیده است، گفت: این رقم دو هزار تومان کمتر از نرخ مصوب تخم مرغ است.

۱۴۰۰/۱/۱۵

پاسخ کاهشی بازار به خروج از بن‌بست برجامی

بازار ارز اولین روز جدی فعالیت در سال ۱۴۰۰ را کاهشی آغاز کرد؛ کاهشی که چندان هم محدود نبود و منجر به خروج اسکناس آمریکایی از کانال ۲۵ هزار تومانی و ورود به کانال ۲۴ هزار تومانی شد. روز شنبه، کمتر معامله‌گری تمایلی به خرید داشت و بیشتر معامله‌گران در موقعیت فروش قرار داشتند. نتیجه آنکه تا ساعت ۳ بعدازظهر ارزش اسکناس آمریکایی تا ۲۴ هزار و ۵۵۰ تومان پایین رفت. این قیمت هزار و ۱۵۰ تومان کمتر از بهای دلار در ۱۱ فروردین بود.

۱۴۰۰/۱/۱۵

پیامدهای واردات واکسن توسط بخش خصوصی و با ارز نیمایی

هفته اول فروردین خبرهایی مبنی بر آزاد شدن واردات واکسن کرونا توسط شرکت‌های خصوصی منتشر شد.

۱۴۰۰/۱/۱۵

انجماد مرغ و فروش مرغ سبز ممنوع شد

کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی با ارسال نامه ای به استانداران کشور اعلام کرد که انجماد و ذخیرسازی مرغ و فروش مرغ با عنوان مرغ سبز و بدون آنتی بیوتیک تا اطلاع ثانونی ممنوع است. شرح این نامه در ذیل این مطلب آمده است.

۱۴۰۰/۱/۱۵

توسعه ۷۵۰ محصول و دستگاه نانو در کشور تا پایان ۱۳۹۹

تا پایان سال ۹۹ تعداد ۷۵۰ محصول و تجهیز نانو در کشور توسعه یافته و گواهی نانومقیاس صادر شده و این تعداد در سال ۹۸ رقم ۶۷۴ تجهیز و محصول بوده است.

۱۴۰۰/۱/۱۵

قیمت خودرو رسما گران شد

به گفته رئیس شورای رقابت، قیمت جدید خودروهای تولیدی بر اساس «تورم ۱۴ درصدی زمستان به اضافه تورم بخشی که از سوی بانک مرکزی» اعلام خواهد شد، افزایش نرخ خواهند گرفت.

۱۴۰۰/۱/۱۵

بورس به کجا می‌رود؟

یک ‌سال پیش و در چنین روزهایی بازار سرمایه ایران خود را برای بی‌سابقه‌ترین رشد آماده می‌کرد و در بهار طبیعت هم به‌طور مداوم جامه سبز بر تن داشت.

۱۴۰۰/۱/۱۵

مقصر حباب قیمت مسکن؛ دلالان یا قیمت تولید

یکی از دغدغه‌های همه افرادی که خانه می‎سازند، متفاوت بودن و تغییرات سریع و غیرمنطقی هزینه ساخت خانه است و بر اساس آمارها هزینه ساخت مسکن به صورت پیمانکاری، حدود ۱۵ درصد کمتر از ساخت و ساز شخصی تمام می‌شود.

۱۴۰۰/۱/۱۵

مشکل دقیقاً همینجاست!

« مشکل دقیقاً همینجاست! » عنوان یادداشت روزنامه اطلاعات به قلم فتح الله آملی است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:

۱۴۰۰/۱/۱۵

تجارت طلا با تصویری کاذب

« تجارت طلا با تصویری کاذب » عنوان یادداشت روز در روزنامه کیهان به قلم سعدالله زارعی است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:

۱۴۰۰/۱/۱۵

چرا «جهش تولید ۱۳۹۹» محقق نشد

« چرا «جهش تولید ۱۳۹۹» محقق نشد » عنوان سرمقاله روزنامه آفرینش به قلم حمیدرضا عسگری است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:

۱۴۰۰/۱/۱۵

ویژگی‌های پنهان واتساپ؛ پیام شما چه زمانی خوانده شده است؟

پس از دوازده سال واتساپ تبدیل به یکی از فعال‌ترین پیام‌رسان‌های فوری در جهان شده ‌است که در این خبر با چند ویژگی پنهان آن آشنا می‌شوید.

۱۴۰۰/۱/۱۴

حذف محدودیت کارت بانکی در سامانه صیاد

با تمهیدات بانک مرکزی جمهوری اسلامی، محدودیت الزام استفاده از کارت بانکی متعلق به صادرکننده دسته چک، در زمان ثبت برگ چک در سامانه صیاد (پیچک) حذف شد.

۱۴۰۰/۱/۱۴

قیمت واکسن‌های کرونا

فایز پیش‌بینی کرده است که با تولید و عرضه واکسن کرونا در سال جاری میلادی ۱۵ میلیارد دلار درآمد کسب می‌کند. کمپانی فایزر هر دوز از واکسن کرونا را ۲۰ دلار عرضه می‌کند. مُدرنا نیز پیش‌بینی کرده است که در سال جاری میلادی از عرضه واکسن های کرونا ۱۸ میلیارد دلار کسب درآمد خواهد کرد.

۱۴۰۰/۱/۱۴

افزایش ۶۹۰ درصدی قیمت مسکن در دولت روحانی

بررسی گزارش‌های رسمی حاکی از آن است که در دولت روحانی (از مرداد ۹۲ تا اسفند ۹۹) متوسط قیمت مسکن ۶۸۹.۶ درصد افزایش یافته است.

۱۴۰۰/۱/۱۴

هزینه ماهیانه 30 میلیون تومانی بیماران سرطانی

به گفته بنیان گذار پویش آگاهی، پیشگیری و مبارزه با سرطان سینه در ایران، 30 میلیون تومان بطور میانگین هزینه درمان بیماران سرطانی طی یک ماه است.

۱۴۰۰/۱/۱۴

پرداخت حقوق بازنشستگان با افزایش ۳۹ درصدی

رئیس کانون کارگران بازنشسته و مستمری بگیران تامین اجتماعی تهران از پرداخت حقوق بازنشستگان با افزایش ۳۹ درصدی حداقل بگیران و اجرای مرحله دوم متناسب سازی تا ۱۵ روز آینده خبر داد.

۱۴۰۰/۱/۱۴

جزئیات اخذ مالیات از خانه‌های خالی

بر اساس قانون مالیات‌های مستقیم، هر واحد مسکونی در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر که به استناد سامانه ملی املاک و اسکان کشور، در هر سال مالیاتی در مجموع بیش از ۱۲۰ روز ساکن یا کاربر نداشته باشد، به عنوان خانه خالی شناسایی شده و مشمول مالیات می‌شود.

۱۴۰۰/۱/۱۴

کدام استان‌ها بیشترین چک برگشتی را دارند؟

حدود ۶۹۷ هزار فقره چک به ارزشی حدود ۲۲۷ هـزار میلیارد ریال در بهمن ماه ۱۳۹۹ در کل کشور برگشت داده شده است که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ۲.۷ درصد و ۸.۸ درصد افزایش نشان می‌دهد.

۱۴۰۰/۱/۱۴

چرا چین طرف قرارداد ایران شد؟

یک کارشناس اقتصادی گفت: کسانیکه به توافق ۲۵ ساله ایران با چین حمله میکنند و آنرا فروش ایران و یا قرارداد ترکمنچای میخوانند، یا عناد دارند و یا غالباً از مفاد این همکاری بی اطلاع بوده و ناآگاهانه و احساسی سخن میگویند.

۱۴۰۰/۱/۱۴

اعلام تخلف برای عدم برگشت جاماندگان از یارانه

سال ها از درخواست جاماندگان از دریافت یارانه نقدی برای دریافت آن گذشته و آنقدر تکلیف قانون برای غربالگری یارانه بگیران و ثبت نام مجدد از متقاضیان نیازمند اجرایی نشد که در قانون بودجه امسال عدم اقدام در این رابطه، تخلف اعلام شده است، اما آیا اعلام تخلف موجب بازنگری در روند پرداخت یارانه نقدی می شود آنهم در شرایطی که طی سال های اخیر بارها بندهای مربوط به هدفمندی بدون اجرا مانده است؟

۱۴۰۰/۱/۱۴

یک واریزی دیگر دولت در پایان هفته

در هفته گذشته اولین یارانه امسال یعنی یارانه معیشتی واریز و به نظر می‌رسد در نیمه دوم فروردین فقط یک واریزی وجود دارد که به نظر می‌رسد در پایان هفته جاری انجام می‌شود.

۱۴۰۰/۱/۱۴

عربستان برای پذیرش زائر خارجی شرط جدید گذاشت

در حالی که ۳ ماه تا آغاز اعزام زائران خانه خدا باقی مانده، عربستان علاوه بر تزریق واکسن مورد تأیید سازمان بهداشت جهانی، قرنطینه ۷۲ ساعته و انجام آزمایش کرونا پس از ورود به این کشور را از شروط پذیرش زائر خارجی اعلام کرد.

۱۴۰۰/۱/۱۴

مرگ ۷ نفر در انگلیس بر اثر دریافت واکسن آسترازنکا

سازمان تنظیم مقررات محصولات دارویی انگلیس روز شنبه اعلام کرد؛ از بین شهروندانی که با واکسن آسترازنکا واکسینه شده اند، تا کنون ۷ نفر به دلیل لخته شدن خون جان خود را از دست داده اند.

۱۴۰۰/۱/۱۴

توافق بیروت و بغداد برای همکاری پزشکی در ازای نفت

لبنان و عراق توافقی را امضا کردند که بر اساس آن، لبنان خدمات پزشکی و درمانی را برای عراق فراهم می‌سازد و عراق نیز در ازایش نفت می‌دهد.

۱۴۰۰/۱/۱۴

استقرار ۲۳۰۰ نیروی گارد ملی در کنگره آمریکا

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا از استقرار بیش از ۲ هزار نیروی گارد ملی برای تامین امنیت ساختمان کنگره خبر داد.

۱۴۰۰/۱/۱۴

نیروهای انصارالله یمن در آستانه تسلط بر پایگاه راهبردی «صحن الجن»

منابع نظامی یمنی از پیروزی‌های جدید انصارالله یمن در جبهه مأرب و نزدیک شدن آنها به پایگاه نظامی راهبردی «صحن الجن»، خبر دادند.

۱۴۰۰/۱/۱۴

افشای معامله ده‌ها میلیون پوندی بندر بن سلطان با پادشاه بحرین

بر اساس اعلام منابع آگاه، شاهزاده بندر بن سلطان، از چهره‌های ارشد خاندان سلطنتی عربستان اقدام به فروختن یک ملک بزرگ انگلیسی خود به خانواده پادشاه بحرین کرده است.

۱۴۰۰/۱/۱۴

معاون اطلاعات نظامی عراق از ترور جان سالم به در برد

یک منبع امنیتی اعلام کرد معاون اطلاعات نظامی در وزارت دفاع عراق از ترور جان سالم به در برد.

۱۴۰۰/۱/۱۴

پاشینیان برای دیدار با پوتین خودش را قرنطینه کرد

نخست وزیر ارمنستان قرار است چهارشنبه این هفته با رئیس جمهوری روسیه دیدار کند اما به دلیل ابتلا به کرونا اکنون در قرنطینه است تا خودش را برای این دیدار آماده کند.

۱۴۰۰/۱/۱۴

واژگونی خودرو نظامیان در مکزیک با 22 کشته و مجروح

خبرگزاری های مکزیک از واژگونی کامیون حامل نظامیان این کشور خبر می دهند که طی این حادثه دست کم ۲ نفر کشته و ۲۰ تن زخمی شدند.

۱۴۰۰/۱/۱۴

دعوت «بن سلمان» از «عمران خان» برای سفر به عربستان

ولیعهد عربستان از نخست‌وزیر پاکستان برای سفر به ریاض دعوت کرد که با پاسخ مثبت پاکستان همراه بود.