صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

افزایش ۸ درصدی سهم ایران در تولید فولاد خاورمیانه

به گفته مدیرعامل فولاد سنگان، طی ۱۰ ماهه سال جاری، ایران با تولید بیش از ۶۵ درصد فولاد تولیدی خاورمیانه توانسته افزایش هشت درصدی سهم تولید فولاد خورمیانه را رقم بزند.

طبق اعلام این واحد تولیدکننده، علی امرایی ضمن اشاره به تولید بیش از سه میلیون تن گندله و عبور از برنامه‌ریزی صورت گرفته برای تولید، اظهار کرد: فولاد سنگان توانست در 10 ماهه نخست امسال کلیه اهداف تولیدی در سال جهش تولید را محقق کرده و با تامین بخشی از گندله مورد نیاز شرکت فولاد مبارکه، از اهدف تولیدی پیش‌بینی شده فراتر رود و با بهره‌وری و بهره‌گیری از پتانسیل‌های موجود در این مجمتع، جهش تولید 130 درصدی را رقم بزند.

مدیرعامل فولاد سنگان دستیابی به تمامی اهداف عملیاتی و رشد فراتر از تصور 130 درصدی تولید گندله در سال جاری را افتخاری بزرگ دانسته و گفت: رویکرد فولاد سنگان در سال جاری استفاده از تمامی ظرفیت‌های تولیدی مبتنی بر بومی‌سازی، ارتقای سیستم‌های نگهداری و کاهش توقف‌ها، مدیریت هزینه‌ها آن هم با وجود کمبود مواد اولیه تولیدی بوده است.  

وی رشد تولید گندله طی این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته را 6.5 درصدی اعلام کرده و افزود: طی سال جهش تولید، شاهد افزایش حجم تولید گندله در کشور و گذر از مرز 61 میلیون تن بوده‌ایم که در این بین فولاد سنگان به عنوان از جمله قطب‌های تولید گندله در شرق کشور، با هم ‌فزایی، تدوین استراتژی‌های متناسب، علیرغم قطعی‌های مکرر جریان برق و گاز، نقش به‌سزایی در تولید بخشی از گندله مورد نیاز بزرگترین فولادساز خاورمیانه داشته است.

این مدیر تولیدی ضمن تاکید براینکه فولاد سنگان با تدوین اهداف در سال جهش تولید و با  ثبت رکوردهای تولید روزانه و ماهیانه، توانست رشد قابل توجه تولید گندله در سال 1399 را ثبت کند که در مقایسه با مدت مشابه سال 1398، نشان از پیش‌برد هرچه بهتر اهداف ارزش‌افزای تولیدی و عملیاتی دارد،   ایران را نوید بخش آرامش نسبی در بازار تولید صنعت فولاد جهان دانسته و گفت: تولید قریب به 65 درصدی فولاد خاورمیانه در ایران از نشانه‌های توازن در بازار صنعت فولاد جهان است.  

ایران با حفظ تولید فولاد خود در سال 2020، افت تولید دنیا را جبران کرد
وی یادآور شد: در سال گذشته 45.5 میلیون تن فولاد در خاورمیانه تولید شد که ایران بالغ بر 65 درصد از فولاد تولید شده در خاورمیانه را تولید کرده و سهم این کشور در تولید فولاد در خاورمیانه نسبت به سال 2019 با افزایش هشت درصدی همراه کرده است. در سال 2020 میلادی 1.86 میلیارد تن فولاد در دنیا تولید شده که نسبت به سال پیش از آن 0.9 درصد کمتر بود و تمامی کشورهای دنیا به استثنای سه کشور ایران، چین و ترکیه، کاهش تولید را تجربه کردند. در حقیقت می‌توان گفت که این سه کشور با افزایش حجم تولید خود، بخشی از افت تولید دنیا را جبران و با تحقق اهداف تولیدی، توازن نسبی در بازار را به دوش کشیدند.

مدیرعامل سنگان ادامه داد: در سالی که ویروس کرونا، بزرگان اقتصادی در اروپا و آمریکا را دچار بحران کرد، ایران توانست رشد بیش از 13 درصدی را از خود به‌جای گذاشته و از مرز 29 میلیون تن فولاد در جهان عبور کند و جایگاه دهم در رده بندی تولیدکنندگان صنعت فولاد در جهان را تثبیت نماید.

امرایی تلاش شرکت‌های معدنی و صنعتی را در رشد و توسعه حائز اهمیت دانسته و اظهار کرد: رونق و رکود در بنگاه‌های اقتصادی کشور، تاثیری مستقیم در صنایع بالادست و پایین دستی داشته است. هرساله، سازمان مدیریت صنعتی ایران، شرکت‌های برتر در حوزه‌های مختلف را انتخاب می‌کند که این مهم می‌تواند زمینه تعامل گسترده‌تر مدیران و سیاست‌گذاران اقتصادی کشور با بنگاه‌های اقتصادی را در راستای رشد و توسعه همه جانبه و متوازن فراهم سازد.  

 

منبع: ایسنا

شناسنامه


کدخبر: ۲۴۶۲۸۸
تاریخ: ۱۳۹۹/۱۲/۱۹     ساعت: ۷ : ۸
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اقتصادی       زیرسرویس: اقتصادی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
  • ۱۴۰۰ دوشنبه ۲۳ فروردين
  • ٢٩ شعبان ١٤٤٢
  • Apr 12 2021