صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

یک واریزی دیگر دولت در پایان هفته

در هفته گذشته اولین یارانه امسال یعنی یارانه معیشتی واریز و به نظر می‌رسد در نیمه دوم فروردین فقط یک واریزی وجود دارد که به نظر می‌رسد در پایان هفته جاری انجام می‌شود.

اولین یارانه نقدی امسال براساس زمان‌بندی که طی بیش از یک سال اخیر رعایت شده در روز جمعه به حساب یارانه‌بگیران واریز می‌شود.
معمولا سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها زمان واریز این یارانه را ساعت 24 روز بیستم هر ماه اعلام می‌کند و صدو بیست و دومین مرحله این یارانه در پایان این هفته پرداخت می‌شود.
همچنین به پشتوانه این یارانه بیش از 21 میلیون خانوار در بهار سال گذشته مرحله اول وام یک میلیون تومانی کرونا را دریافت کردند که اقساط آن به صورت ماهانه از یارانه نقدی کسر می‌شود. دولت در این ماه دهمین قسط این وام را از یارانه برمی‌دارد.

20 قسط دیگر این وام در 20 ماه آینده یعنی تا آذر سال 1401 از یارانه برداشت می‌شود.
اگر چه هم مردم و هم کارشناسان اقتصادی نسبت به ثابت بودن رقم یارانه نقدی معترض و منتقد هستند اما براساس بودجه امسال مبلغ این یارانه نه تنها افزایش نمی‌یابد بلکه مصوب شده که تعدادی از یارانه بگیران حذف شوند.
براساس ارقام بودجه سال جاری دولت در تبصره 14 مبلغ 42 هزار و 800 میلیارد تومان برای پرداخت یارانه نقدی در نظر گرفته است. به گفته سازمان برنامه‌وبودجه 78 میلیون نفر این یارانه 45 هزار و 500 تومانی را به صورت ماهانه دریافت می‌کنند.
در ذیل این تبصره آمده که وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی باید سه دهک از یارانه‌بگیران حذف شود، اما از آنجایی که هنوز اطلاعیه‌ای در خصوص شروع فرایند حذفی‌ها از سوی این وزارتخانه یا سازمان برنامه‌وبودجه اعلام نشده به نظر می‌رسد که در این ماه یا حداقل ماه‌های اول سال یارانه‌بگیری حذف نشود.

همچنین این تبصره چند سالی می‌شود که در بودجه لحاظ شده اما هنوز اجرایی نشده و فقط در سال 98 حدود 1٫2 میلیون نفر حذف شدند.

 

منبع: تجارت نیوز

شناسنامه


کدخبر: ۲۴۶۴۳۹
تاریخ: ۱۴۰۰/۱/۱۴     ساعت: ۱۹ : ۳۹
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اقتصادی       زیرسرویس: اقتصادی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
  • ۱۴۰۰ دوشنبه ۲۳ فروردين
  • ٢٩ شعبان ١٤٤٢
  • Apr 12 2021