صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

آخرین هشدار خانم صدراعظم به آلمانی ها

صدر اعظم آلمان در آخرین سخنرانی پارلمانی نسبت به احتمال تشکیل دولت چپگرا در این کشور هشدار داد..

به گزارش وبگاه شبکه خبری «راشاتودی» «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان در سخنرانی دیروز سه شنبه خود به آلمانی‌ها نسبت به رای دادن به حزب چپ سوسیال دموکرات (SPD) پیش از انتخابات عمومی آینده که در 26 سپتامبر (چهارم مهر)  برگزار می‌شود، هشدار داد.

وی گفت که رای دهندگان می‌توانند از بین سوسیال دموکرات‌ها و سبزها از یک طرف و «آرمین لاشت» از طرف دیگر، صدراعظمی را انتخاب کنند که به میانه روی در آلمان وفادار باشد. این سخنان مرکل با داد و فریاد اعضای پارلمان آلمان مواجه شد، اما مرکل گفت که فقط حقیقت را می‌گوید. مرکل به نمایندگان پارلمان گفت که انتخابات سپتامبر، برای آلمان تعیین کننده است.

مرکل و اتحادیه دموکرات مسیحی، آلمان را 16 سال متوالی اداره می‌کنند، اما آرمین لاشچت جایگزین پیشنهادی و حزب  وی در نظرسنجی‌های هفته‌های گذشته سقوط کرده‌اند.

حزب سوسیال دموکرات به عنوان قوی‌ترین حزب سیاسی در این کشور در فاصله تنها یک ماه به انتخابات سراسری در آلمان  در نظرسنجی‌ها  25 درصد آرا را به خود اختصاص داده، در حالیکه اتحادیه دموکرات مسیحی‌ها 20 درصد و سبزها 17 درصد آرا را به خود اختصاص داده‌اند.

این در حالی است که «اولاف شولتز» کاندیدای صدر اعظمی آلمان از حزب سوسیال دموکرات نیز ائتلاف با حزب چپ را رد نکرده است.  شولتز در حزب سوسیال دموکرات به عنوان یکی از اعضای  محافظه‌کار شناخته می‌شود. او در جریان انتخابات درون‌حزبی سال 2019 از رسیدن به رهبری حزب بازماند. اولاف شولتز از عدم افزایش مخارج دولت و پیشگیری از بدهی‌های جدید دولت دفاع  کرده است. 

 

منبع: فارس

شناسنامه


کدخبر: ۲۵۳۵۷۶
تاریخ: ۱۴۰۰/۶/۱۷     ساعت: ۱ : ۵۱
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: بین الملل       زیرسرویس: بین الملل
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
  • ۱۴۰۰ پنج شنبه ۲۵ شهريور
  • ٨ صفر ١٤٤٣
  • Sep 16 2021