صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

محبوبیت حزب جانسون کاهش یافت

نتایج تازه‌ترین افکار سنجی صورت گرفته پس از طرح جنجالی دولت انگلیس در خصوص افزایش مالیات‌ها برای تامین اعتبار تحول نظام سلامت در این کشور نشان می‌دهد که محبوبیت حزب حاکم محافظه‌کار به پایین‌ترین حد پس از انتخابات سراسری دو سال پیش رسیده است.

طبق گزارش مشترک نشریه تایمز چاپ لندن و موسسه «یوگوو» محبوبیت حزب بوریس جانسون با پنج درصد کاهش به 33 درصد رسیده است. این درحالیست که در مقابل محبوبیت حزب اصلی مخالف دولت با یک درصد افزایش به 35 درصد رسیده که برای اولین بار از ابتدای امسال (2021) بشمار می‌رود.
جانسون سه‌شنبه گذشته از طرح تحول نظام سلامت انگلیس رونمایی کرد که قرار است هزینه اجرای آن از جیب مالیات دهندگان تامین شود. بر اساس این طرح سهم بیمه شاغلین از آوریل سال 2022 به میزان 1.25 درصد افزایش می‌یابد تا به گفته نخست وزیر انگلیس هزینه‌های «غیر قابل پیش بینی و فاجعه‌بار» کرونا جبران شود. او امیدوار است که از این طریق 12 میلیارد پوند به درآمدهای دولت اضافه شود تا بدهی‌های سنگین سازمان ملی درمان را که به مرز ورشکستگی رسیده سامان دهد.
«آنتونی ولز» پژوهشگر موسسه یوگوو می‌گوید که باید درباره نتیجه‌گیری سریع از آمارها فوق محتاط بود اما در کل به نظر می رسد که اعتبار دولت با ارائه طرح یادشده آسیب دیده است.  
جانسون در انتخابات سراسری سال 2019 وعده داده بود که مالیات‌ها را طی پنج سال آینده افزایش نخواهد داد. او با این حال سه‌شنبه گذشته در سخنانش به این مساله اعتراف کرد که وعده‌های انتخاباتی حزب محافظه کار را زیر پا گذاشته اما با توجه به فشارهای اقتصادی ناشی از همه‌گیری کرونا چاره‌ای برای دولت نمانده بود. وی با بیان اینکه همه‌گیری کرونا در برنامه‌ هیچ دولتی پیش‌بینی نشده بود ادعا کرد که دولت او رویکرد منصفانه‌ای را در پیش گرفته است.
گفتنی است که اقتصاد انگلیس در سال گذشته میلادی (2020) بر اثر محدودیت‌های ناشی از همه‌گیری کرونا بیشترین خسارت سالانه در نزدیک به سه قرن گذشته را تجربه کرد. بر اساس گزارش دفتر آمارهای ملی انگلیس (اوان‌اس) رشد اقتصادی این کشور در سال 2020 میلادی 9.9 درصد سقوط کرد.

 

منبع: ایرنا

شناسنامه


کدخبر: ۲۵۳۶۵۳
تاریخ: ۱۴۰۰/۶/۲۰     ساعت: ۰ : ۵۸
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: بین الملل       زیرسرویس: بین الملل
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
  • ۱۴۰۰ پنج شنبه ۲۵ شهريور
  • ٨ صفر ١٤٤٣
  • Sep 16 2021